Greek (Hellenic) Guild?

Prev13456
ProfmyGR
53 posts Member
edited April 2016
Is there anyone from Greece to build up a guild, because i don't know anything about it?
Post edited by ProfmyGR on

Replies

  • Options
    Well it seems that we Greeks are quite ignorant on the issue of guilds!

    But don't you get dissapointed my friend, there's 2 of us now! (probably will stay that way thought!)
  • Options
    Από Ελλάδα παίζουν υπερβολικά λίγα άτομα, σκέφτομουν άν έχει κάποιος γνώσεις για κάποιο εντελώς χαλαρό guild αλλά δεν βρίσκω τίποτα.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Γεια σας και απο μενα!
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Σκεφτομουν να φτιαξω ενα αλλα δεν ηξερα οτι υπαρχουμε και αλλοι εκτος απο μενα και τον κουμπαρο μου. Φαινεται ειμαστε αρκετοι. Μακαρι να απαντησουν και αλλοι σε αυτο το ποστ.
  • Options
    Βρήκα ένα χαλαρό guild όπως θέλω (Χώρις να ασχολούμαι με LINE προγράμματα επικοινωνίας), αλλά αν είναι να γίνει κάτι παρόμοιο από Ελλάδα δεν θα με χαλάσει καθόλου. Να είμαι και με άτομα που παίζουν από Ελλάδα (Ίδιες ώρες και γλώσσα είναι κάπως σημαντικά), ένω αυτό που βρήκα μάλλον είναι guild Αμερικής.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Ποιο ειναι το ονομα σου στο παιχνιδι; Μπορει να ειμαστε στον ιδιο server. Εμενα ειναι DeimosComics. Και εγω θα προτιμουσα ενα ελληνικο guild. Χωρις δεσμευσεις, ο καθενας στο βαθμο που το ευχαριστιεται.
  • Options
    Profmy είναι, είμαι μέσα στους πρώτους 30-100 του server (49 αυτή τη στιγμή). Ναι θα γούσταρα κάτι τέτοιο άλλα αν μαζευτούμε μόνο. Μόλις μπήκα σε ένα guild βέβαια, αλλά αν είναι να γίνει ένα ελληνικό θα μπω εννοείται σε εκείνο.
  • Options
    Καλημέρα παιδιά!

    Αφού μιλάμε ελληνικά κάνω κ γω την αρχή. Εφόσον είμαι noob στο θέμα, μπορείτε να με διαφωτίσετε στα εξής:
    -Πως μπαίνουμε σε κάποιο guild?
    και το κυριότερο
    -Πως δημιουργούμε ένα?

    Δεν νομίζω πάντως να μαζευτούμε αρκετοί ώστε να δημιουργήσουμε ελληνικό guild. Σε μια άλλη συζήτηση διάβασα ότι τα guilds που θα έχουν λίγα άτομα θα σημειώνουν και πιο αργή πρόοδο. Anyway,θα δείξει απ'την ανταπόκριση στο post φαντάζομαι.

    Το user name μου στο παιχνίδι είναι Alec, είμαι καθημερινά στο τοπ 10 του server μου. Αν είμαστε στον ίδιο σφυρίξτε.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Γεια σου Αλεκο!

    Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν in game guilds, ειναι ολα ανεπισημα. Μεσα στο μηνα θα βγει live και το guild update και θα ξερουμε περισσοτερα για τα mechanics. Και εγω παιζω αρενα και ειμαι τις περισσοτερες φορες #1. Αρα ειμαστε ολοι σε διαφορετικους servers.

    Λοιπον μακαρι να μαζευτουμε και αλλοι ωστε να μην "τιμωρηθουμε" αν επιλεξουμε να κανουμε ολιγομελες ελληνικο guild.

    Δημοσθενης
  • Options
    Άρα τουλάχιστον οι 3 που είμαστε ως τώρα είμαστε σε καλή μοίρα (το level cap είναι άνω του 50 για guild).

    Αν θέλετε κι έχετε χώρο, δώστε Ally Code να σας κάνω add. Εμένα είναι 917-863-444.
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Τι να σου πώ, δεν έχω ιδέα από guilds. Είμαι τελείως άπειρος σε αυτά. Κάτσε να βγάλουν το update και θα δούμε.
    Ο δικός μου κωδικός είναι: 941-687-592
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Σου εστειλα request. Εμενα ειναι 729-216-145

    Αντε με το καλο. Ειναι και ο κουμπαρος μου level 71. Εγω λεω να το κανω το guild για την εθνικη μας περηφανια.
  • Options
    Deimos wrote: »
    Σου εστειλα request. Εμενα ειναι 729-216-145

    Αντε με το καλο. Ειναι και ο κουμπαρος μου level 71. Εγω λεω να το κανω το guild για την εθνικη μας περηφανια.

    Σε έκανα accept. Μου άρεσε ο Ewok Elder σου, μιας και έχω στην σύνθεση μου έναν ίδιο στα 4 stars :)
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Ελα και εμενα αυτον μου εδειξε για σενα! Εσυ τον εχεις και μοβ!!
  • Options
    Αλλος ένας 566-645-363
    Λουκάς
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Καλωστονα! Λουκα σου στελνω
  • Options
    Accept
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Απο που ειστε παιδες; Εγω μενω Πειραια.
  • Options
    Από τους δικούς σας, μου βγάζει μόνο τον Fives από Profmy και την Phasma από Deimos. Υποθέτω ότι αυτό γίνεται γιατί όλοι οι υπόλοιποι στα ρόστερ μας είναι κοινοί?

    Ρίξτε μια ματιά στο δικό μου (πλέον είναι όλοι 72 και η Rey έχει ένα gear παραπάνω):

    http://imgur.com/J7GBBoJ

    Καλώς τον Λουκά

  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Ωραιος ο Αλεκος! Τον 7* Yoda με τον Eeth τον καταφερες;
  • Level_Padawan
    225 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Lumi(lead), Qui-Gon, Eeth, Ashoka και Consular. Στην 30η-40η τον κατάφερα, με λίγα Dodge. Το φοβερό ήταν ότι μου έμειναν ζωντανοί και οι 5(!),όταν στις προηγούμενες προσπάθειες οι 3 πέθαιναν νωρίς-νωρίς...

    Η Rey μου βγαλε την πίστη για να την κάνω 7* αλλά τ΄άξιζε.Τώρα παλεύω τον Anakin
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Ολο την αποφευγω τη Rey... Λοιπον να και το δικο μου roster

    https://imgur.com/a/tNlLQ

    tNlLQ.png
  • Deimos
    326 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Αλεκο βοηθεια. Πως το κανω να εμφανιζεται εικονα;;;

    Οπ ακυρον. Και εσυ link το εχεις
  • Options
    Για σας παιδιά.
    Πειραιάς και εγώ. Επιτέλους αδέρφια.
    Ο κωδικός μου 621-782-996.
    Επίσης δείτε και το τρέιλερ του Rogue One.
    Σκέτη πορωση.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Καλως τον Αγγελο! Σε εβαλα φιλε. Πολυ καλο και το τρειλερ! Επιτελους θα χουμε νεες ταινιες καθε χρονο!
  • Options
    Nα είσαι καλά αδερφέ. Αντε να δούμε και τους καινούργιους χαρακτήρες στο παιχνίδι.Αν και αυτό το βλέπω για Νοεμβριο.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Οχι νεους ακομα!!! Μου λειπουν γυρω στα 100 ΜΜ για τους ηδη υπαρχοντες μου...
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Σε έκανα accept Άγγελε και νταν μου φούλαρε και ο χώρος (δίεγραψα και τον τελευταίο αχρείαστο που είχα βέβαια).

    Όλοι σας βλέπω δεν έχετε κανέναν διαφορετικό leader σε σχέση με τον όχλο για τις light/dark αποστολές (Qui-Gon, Luminara, Phasma, Sidious, Dooku).
    Θα ήταν καλό για τους άλλους που έχουμε allies να υπάρχουν διαφορετικοί-ψιλοσπάνιοι leaders.
    π.χ. Fives, Han, Ahsoka, Obi-Wan, Ima-Gun, Anakin, Lando για τις light Side
    και Asajj, Daka, Savage, Boba, Maul, Moff, Veers για τις Dark Side.

    Προσωπικά έχω τον Fives στο Light Side και στο Cantina, ενώ στο Dark δυστηχώς ακόμα τη Phasma αν και θέλω να βάλω κάποιον που θα φανεί περισσότερο χρήσιμος σε άλλους όταν παίζουν (ίσως IG-88 ή Poggle).
  • Options
    Είδα και το trailer @AggelosV82 . Καλό!!
    Πολύ Πειραιάς μαζεύτηκε, αντε να δούμε αν παίζει και κάποιος Θεσσαλονικιός εδώ πέρα εκτός από τον υποφαινόμενο.
  • Options
    Κοίτα αδερφέ ο Sidius είναι ο καλύτερος. Απλά δεν τον έχω φουλαρει ακόμα. Luminara έχει φοβερές healing ιδιότητες και πολύ δυνατό χτύπημα. Και η Phasma αντέχει ξύλο και έχει το TEAM armor piercing το οποίο είναι τρομερό όπλο.
Sign In or Register to comment.