Greek (Hellenic) Guild?

Replies

  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Για leader αυτη τη στιγμη ενα ειναι το ονομα... Dooku!
  • AggelosV82
    52 posts Member
    edited April 2016
    Options
    :/ Και ο πιο εκνευριστικός αντίπαλος
  • Options
    Τον Dooku έχω leader στο PvP για άμυνα (τελευταία μάχη) και τον Qui-Gon για επίθεση όταν θέλω να κερδίσω θέσεις. Όταν τους έχεις με full gear τα σπάνε και οι 2.
  • Options
    Deimos wrote: »
    Ολο την αποφευγω τη Rey... Λοιπον να και το δικο μου roster

    https://imgur.com/a/tNlLQ

    tNlLQ.png

    Δυνατός! Barris, Han και Poe είναι 3 που θα ήθελα πολύ να έχω..Τώρα από Cantina Shipments μαζεύω Daka, από Arena τον IG-88(χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας) και από GW την RP.

    Έχεις 7* Barris, Dooku & Kylo..Πρέπει να χεις λιώσει στα cantina battles..Η μάζεψες κάποιον από τα hard missions?
  • Deimos
    326 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Διευκρινιςη: Για arena leader Dooku! Για gw Barriss.

    Κανω καθημερινα 2 refreshes κανονικα missions για shard farming μονο και συνηθως ενα canrina. Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το να μαζεψω 50αρια gear components.

    Τη Barriss, τον Kylo και τον Dooku τους μαζεψα απο cantina missions. Αλλα για τον Kylo ειχα αγορασει και το pack. Οπως και το αρχικο dark side.

    Η Daka ειναι αυτη που δεν εχω καν activated και θα την ηθελα maxed out...

    Αλλα το μεγαλο θεμα ειναι για ολους μας τα credits...
  • Options
    Για GW έχω την Lumi για Heal ή τον Qui Gon για Speed.

    Έχω μαζέψει σχεδον 20 εκατ. για να έχω καβάτζα, πριν κάνει την μεγάλη αναβάθμιση η CG. Λόγω του fortitude που λένε για το αν θα αλλάξει κάτι δραματικά με τους χαρακτήρες, να τα σπρώξω όλα στους πιο χρήσιμους κυρίως για το GW & το Arena. Κάνω farm για gear και Ability mats challenge έδω και 1 μήνα, με εξαίρεση αυτά που χρειάστηκαν οι χαρακτήρες της Arena team.
    Μόνο τα 50αρια που θέλουν δεν μαζεύω ακόμα. Έχω gear για 13 χαρακτηρες ως και το 8ο επίπεδο. Άντε να δω πότε θα βγάλουν το update για να ανεβάσω τους πιο χρήσιμους.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Χαρα στην υπομονη σου! Καλα κανεις και περιμενεις. Μακαρι να βαλουν νεο τροπο για credits γιατι η ψαλιδα εχει παραμεγαλωσει!
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Δεν είναι θέμα υπομονής, αλλά σχέδιου. Έχω λίγους (8 χαρακτήρες) μέταξύ 4000-5800 power και όλους τους υπόλοιπους 31 από 3600 και κάτω.
    Επίσης, παρατήρησα από πριν 2-2,5 μήνες πως όταν ξεκίνησα να έχω λίγους αλλά καλούς χαρακτήρες ψηλά και τους άλλους χαμηλότερα αλλά μαζεμένους (2600 με 3500 power) κάνει το GW να μου βγάζει πολύ πιο εύκολους αντιπάλους και να τους βγάζω σε 30-40 λεπτά, ένω σε κάποιο σημείο παλαιότερα είχα φτάσει να κάνω 2-2,5 ώρες και είχα σκάσει με αυτή τη χαζομάρα!!

    Για να καταλάβεις μόλις ανέβασα τον Dooku πριν 1,5 βδομάδα στο 5 αστέρι και τον φούλαρα λόγω Arena, ξεκίνησε να δυσκολεύει κάπως το GW. Οπότε σίγουρα κάτι αλλάζει όταν έχεις πολλούς και με τέρμα power.
  • Options
    Αν έχεις 3-4 χαρακτήρες κλειδιά, το GW βγαίνει όπως είπες σε 20-40 λεπτά. Υπάρχουν και φορές που το έχω βγάλει μόνο με το ίδιο squad!

    Πλέον χρησιμοποιώ ως βασικούς: Luminara (leader) QGJ (leader,αναλόγως με το speed της άλλης ομάδας), Ashoka (καλό damage και healing, Rey για damage και Sidious ή Yoda αναλόγως τι αντιμετωπίζεις (πολλές φορές βάζω και Yoda Leader, αν δεν είναι έτοιμο το Battle Meditation από την αρχή). Τις περισσότερες φορές με βγάζει άνετα ως την τελευταία μάχη, με αρκετά βέβαια retreats για αλλαγή στρατηγικής, εναλλαγής θέσεων παικτών κλπ.

    Πολύ σημαντικός ο Consular και ακόμα πιο σημαντική, για όσους την έχουν, η Barriss.

    Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο. Σπάνια χρησιμοποιώ πάνω από 10 toons.

    ΥΓ. 20 μύρια???Πολλά ρε φίλος...Πρέπει να χω φτάσει μέχρι 5-6 max όταν τα μάζευα για να κάνω 7* 2-3 jedi.

  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Εγω εχω -2 μυρια... Ναι! -2!!! Στο achievement ειμαι 94.5 και οι 2 απο τους 5 της αρενας δεν ειναι ακομα 72, και ο qui gon και ο savage περιμενουν με 100/100 το promotion... Λεφτα ρε CG. Ελεος πια. Δεν θα αγορασω credits, ξεχνα το!
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Το έχω βγάλει το GW με τους ίδιους 5-6 chars αρκετές φορές, όμως στις τελευταίες 4 πίστες βάζω κάποια "ομάδα αυτοκτονίας" για ασφάλεια επειδη την πάτησα πριν 2,5 μήνες και δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω από βλακεία και έχασα λίγα credits στους τελευταίους 2 αντιπάλους.
    Consular & Lumi απαραίτητοι στο έπακρο δεν το συζητάω. Bariss δεν έχω και ούτε βλέπω να μου χρειάζεται (δεν θα με χαλούσε φυσικά).

    Δήμο με αυτούς τους 13 chars που είναι να ανεβάσω με gear, level κτλπ. , θα ήμουν σαν και σένα!! Οπότε σε καταλαβαίνω.
    Μόνο για τον Eeth και τον Mace που θα πάνε level 70 & gear & ability mats για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον 7* Yoda θέλω 6 εκατ. για αυτούς, ενώ ακόμα τους έχω 99/100 και δεν τους ανεβάζω στο 7*, άρα 6 μύρια!! Για την πλάκα φεύγουν άσε...
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Ετσι και κανεις το λογαριασμο εχει πολυ γελιο... Και 100 να μου στελνε με mail η CG θα εξαφανιζοντουσαν!! :D Μην κανουν κανα αστειο μονο και για να ξεκινησεις guild να πρεπει να σκασεις 10ΜΜ. Τη βλεπω τη δουλεια :S
  • Options
    Ένα παλικάρι μου έστειλε request. Xorochronis νομίζω λέγεται. Ας μου ξαναστειλει γιατί μπερδεύτηκα και πάτησα reject. :|
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Και μενα μου στειλε. Τον εκανα accept. Εχουμε μαζευτει πλακα πλακα!
  • Options
    Και εγω τον έκανα accept
  • AggelosV82
    52 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Πλάκα πλάκα πρέπει να πλησιαζουμε τους 10.
    Για guild μια χαρά είμαστε. ;)
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    AggelosV82 wrote: »
    Πλάκα πλάκα πρέπει να πλησιαζουμε τους 10.
    Για guild μια χαρά είμαστε. ;)

    Και απο ατομα που μπαινουν μονο στο φορουμ. Ελπιζω να υπαρχει ενα υποτυπωδες search engine και in game ωστε να μας βρουν και οι υπολοιποι.
  • Options
    Για να έχουμε μια αξιοπρεπή ομαδα πόσα άτομα χρειάζονται στο περίπου?
  • Options
    Αυτό δε το ξέρω ακόμα. Πάντως πιστεύω με τα 10 είμαστε νορμάλ.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Παιδες εκανα ενα νεο topic στο player guilds που προτεινω να συμπεριλαβουν ενα υποτυπωδες tag system στα guilds. Αν θελετε ριξτε μια υποστηριξη ωστε να μπορεσουν να μας βρουν και οι υπολοιποι πατριωτες που δε μπαινουν στο φορουμ.
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    @Deimos
    Που είναι to topic σου, δε το βρήκα.

    @AggelosV82
    Μέχρι στιγμής 5-6 είμαστε ή πολυ είπα?

    Καλό θα είναι να γράφουμε και τίποτα εδώ, επειδή ο οποιοσδήποτε πως να μας βρει. Στην τρίτη σελίδα βρήκα το ελληνικό topic πια... Πέφτει πολύ όταν εχουμε μέρες να γράψουμε έστω και καμία σάχλα :P
  • Options
    Μέχρι στιγμής είμαι σε αυτή την συμμαχία που γράφουν ότι είναι guild μόνο για ευχαρίστηση και δεν απαιτούν τίποτα τρελό, άλλα την φτιάξανε ίσα-ίσα για να είναι ένα άτομο σε κάποιο guild αν το θέλει. Έχουν 22 άτομα από τα 50 ως τώρα. Επειδή είμαστε πολύ λίγοι ως τώρα, αν θέλετε μπείτε όλοι οι Έλληνες να είμαστε σε αυτήν που δε θέλει καμία απαίτηση. Έχουν αρκετά δυνατούς players όπως έχω δει. https://forums.galaxy-of-heroes.starwars.ea.com/discussion/25017/new-guild-just-for-fun-the-force-united/p1
  • Options
    ProfmyGR wrote: »
    @Deimos
    Που είναι to topic σου, δε το βρήκα.

    @AggelosV82
    Μέχρι στιγμής 5-6 είμαστε ή πολυ είπα?

    Καλό θα είναι να γράφουμε και τίποτα εδώ, επειδή ο οποιοσδήποτε πως να μας βρει. Στην τρίτη σελίδα βρήκα το ελληνικό topic πια... Πέφτει πολύ όταν εχουμε μέρες να γράψουμε έστω και καμία σάχλα :P

    Παιδιά εγώ το topic το έχω με αστεράκι και έτσι δε το χάνω.
  • Options
    ProfmyGR wrote: »
    Μέχρι στιγμής είμαι σε αυτή την συμμαχία που γράφουν ότι είναι guild μόνο για ευχαρίστηση και δεν απαιτούν τίποτα τρελό, άλλα την φτιάξανε ίσα-ίσα για να είναι ένα άτομο σε κάποιο guild αν το θέλει. Έχουν 22 άτομα από τα 50 ως τώρα. Επειδή είμαστε πολύ λίγοι ως τώρα, αν θέλετε μπείτε όλοι οι Έλληνες να είμαστε σε αυτήν που δε θέλει καμία απαίτηση. Έχουν αρκετά δυνατούς players όπως έχω δει. https://forums.galaxy-of-heroes.starwars.ea.com/discussion/25017/new-guild-just-for-fun-the-force-united/p1

    Καλημέρες!

    Μπορείς να με(μας?) διαφωτίσεις σχετικά με τη λειτουργία ενος guild?

    Π.χ. πως ακριβώς μπήκες? Με ally request από τον guild leader? Κερδίζεις κάτι, προσφέρεις κάτι ή απλά προετοιμάζεστε για το update?

    Κι όταν έρθει εκείνη η ώρα, πως ακριβώς θα μαζευτούν 50 άτομα για να φτιάξουν το guild?

    Είναι λίγο θολό το τοπίο για μένα όσον αφορά αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού..


  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Παιδια ενα guild θα εχει μεγιστο οριο παιχτων 50. Δε σημαινει οτι πρεπει να μαζευτουν 50 για να δημιουργηθει. Αν ειναι να μην κανουμε ελληνικο τοτε θα προτιμουσα να μπω σε καποιο hardcore. Μονο για την πληρως ελληνικη προοπτικη ενδιαφερομαι.
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Deimos wrote: »
    Παιδια ενα guild θα εχει μεγιστο οριο παιχτων 50. Δε σημαινει οτι πρεπει να μαζευτουν 50 για να δημιουργηθει. Αν ειναι να μην κανουμε ελληνικο τοτε θα προτιμουσα να μπω σε καποιο hardcore. Μονο για την πληρως ελληνικη προοπτικη ενδιαφερομαι.

    Έσυ Deimos έχεις προοπτική για να καείς στο game ακόμα περισσότερο!! Πόσες παραπάνω ώρες gaming πια!! Πάνω από 2-3 την μέρα? χαχα

    @Level_Padawan
    Όχι πήγα στο topic τους εδώ και ρώτησα τον αρχηγό αν μπορώ να μπω στο guild. Σε private message του έστειλα τι ήρωες έχω και σε ποια level oi σημαντικότεροι (αν και δεν το θεωρούν αναγκαίο να είσαι ντε και καλά Superwow). Με ενέκρινε και με έβαλε σε ένα κλειστό forum, όπου εκεί γράφει ο καθένας ότι γουστάρει.
    Λογικά θα μαζεύονται μια συγκεκριμένη ώρα της ημέρας που βολεύει μια ομάδα παίκτών (όχι όλοι) για να αντιμετωπίζουν κάποιο μεγάλο Boss που όταν το νικάτε όλοι μαζί θα παίρνετε ο καθένας κάποια rewards, items, credits ως ομάδα για να μπορείτε να αναβαθμίσετε τους ήρωές σας. Ρώτησα και μου είπαν. Ως τώρα έχουν χωρίσει σε υπο-ομάδες το guild τους ανάλογα με το μέρος που είσαι (π.χ. Ευρώπη & Αφρική μαζί, ενώ Αμερική ξεχωριστά και Ασία με Ωκεανία μαζί). Κάποιους λίγους τους έχω κάνει και allies αλλά όχι όλους επειδή έχει fullarei η λίστα μου.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Οπως τη βρισκει κανεις φιλε μου :)
  • Options
    Παιδες πως σας φαινεται το update??
  • Options
    Καλούτσικο. Απλά ακόμα δεν είχε πολλά πράγματα. Μόνο κάτι αλλαγές στα abilities.
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Εχω χασει το μπουσουλα στην αρενα. Οι μαχες κρατανε πανω απο 5 λεπτα οποτε πρεπει να τις παιζω στο auto. Εχω πεσει πλεον rank 37, δεν εχω ιδεα τι ομαδα να παιξω. Εχει αλλαξει ριζικα το meta.

    Στο gw ευτυχως η jedi ομαδα μου αντεχει. Απλα κρατανε 5 ωρες οι μαχες...

    Γενικα δεν ειμαι χαρουμενος.
Sign In or Register to comment.