Greek (Hellenic) Guild?

Replies

  • Options
    Στο GW όλα οκ, οι μάχες κρατάνε λίγο παραπάνω σύνολο κάνα 10λεπτο με τέταρτο. Βέβαια ανέβασα μόλις βγήκε το update, στο level 72 με full ability mats και gear, τους Royal Guard, Rey, Fives που είχα πρίν τεστάρω όλα αυτά, οπότε μάλλον βοήθησε. Το Arena δύσκολο ίσα-ίσα προλάβαίνεις να νικήσεις ή χάσεις αλλά από οτι κατάλαβα θα τύχουν πολλές περιπτώσεις που θα τελειώσει ο χρόνος και θα βγουν ισοπαλίες που είναι ως ήττα όταν θέλεις να ανέβεις θέσεις. Για άμυνα αξίζει δεν λέω.
  • Options
    Δίνει ενα ενδιαφέρον στο παιχνίδι , οχι τιποτα ιδιαίτερο πάντως . Αρνητικό ειναι οτι οι μάχες κρατάνε πιο πολύ
  • AggelosV82
    52 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Παιδιά εγώ νομίζω ότι έγιναν πιο εύκολες οι arena battles. Όλες που έπαιξα τελείωσαν στα 3 λεπτά περίπου. :|
    Επίσης νομίζω ότι έριξαν τον Sidious. Τον εξολοθρεύω πιο εύκολα και μου κάνει λιγότερη ζημιά. Το μόνο παράπονο είναι οι challenge battles. Αυτές έγιναν πιο δύσκολες και αναγκάστηκα να πάω σε πιο χαμηλό επίπεδο για να τις νικησω.
  • Options
    Μία μικρή διόρθωση. Στα arena battles μακριά από ομάδα που έχει τον Sidious και όλα θα πάνε μια χαρά. Στα υπόλοιπα ναι είναι πιο εύκολος.
  • Options
    Deimos wrote: »
    Εχω χασει το μπουσουλα στην αρενα. Οι μαχες κρατανε πανω απο 5 λεπτα οποτε πρεπει να τις παιζω στο auto. Εχω πεσει πλεον rank 37, δεν εχω ιδεα τι ομαδα να παιξω. Εχει αλλαξει ριζικα το meta.

    Στο gw ευτυχως η jedi ομαδα μου αντεχει. Απλα κρατανε 5 ωρες οι μαχες...

    Γενικα δεν ειμαι χαρουμενος.

    Ούτε γω είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος.Τουλαχιστον ανακοίνωσαν ότι θα κάνουν κάποιες ρυθμίσεις στο gw οποτε κάτι ειναι κι αυτό.πλεον το βάζω στο auto κι όπου με πάει.

    Αρένα έμεινα στο #1 χτες παίζοντας μονο 2 φορές!δεν ξέρω αν δεν με χτυπούσαν η αν το έκαναν κ έχαναν.παντως δεν έχω Royal guard στην ομάδα,που πλέον παίζει πιστεύω τον πλέον καταλυτικό ρόλο. Παντως Deimos το meta πάνω κάτω ίδιο μ φαίνεται.Η ταχύτητα παίζει ακόμα μεγάλο ρόλο,τουλάχιστον μέχρι να γίνουν όλοι level 80 και να χουν αρκετό protection. Τότε θα παίξει ρόλο η στρατηγική.
  • Options
    Tα rewards που έδωσαν στο inbox τα είδατε παιδιά; Τρελό δώρο 250 κρυστάλλους και άλλο τόσο gear!! Τα έσπασε. To καλό είναι οτι κατάλαβαν το λάθος τους μετά το κράξιμο από όλους. Στο google play & στο itunes καταποντίστηκε η τελευταία έκδοση που βγάλαν προχθές. Το κακό είναι οτι δεν διορθώθηκε πλήρως αλλά μερικώς...
  • loumcgarret
    18 posts Member
    edited April 2016
    Options


    Γιατι λες ο RGuard θα παίζει σπουδαίο ρόλο ;
    Post edited by loumcgarret on
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Εγω σημερα που το ανοιξα ημουν 117!!! Το χαμηλοτερο που χα πεσει pre patch μεσα στη νυχτα ηταν 27. Ο,τι να ναι
  • Options
    Παιδιά τρία έγινε με όλα αυτά τα δώρα στο inbox; :s
  • Level_Padawan
    225 posts Member
    edited April 2016
    Options

    Γιατι λες ο RGuard θα παίζει σπουδαίο ρόλο ;

    Εχει το σπουδαιότερο taunt (κάθε φορά που κάποιος άλλος πέφτει κάτω από 50% υγεια)και σε συνδυασμό με το τεράστιο health +protection που εχει,ειδικά στο lvl 80,θα σου βγάζει την πίστη και θα μετανιώνεις που δεν τον έχεις στοχεύσει απ την αρχή,κάτι που προσωπικά κάνω πάντα.

    Βγαίνει και στην cantina τώρα,οποτε θα ειναι κ εύκολο farm.αν θες να πιάνεις τοπ20 σε συμβουλεύω ν αρχίσεις ν τον ανεβάζεις. Προσωπικά δεν θα το κάνω,θελω να γουστάρω τους χαρακτηρες μου,γι αυτό και με βλέπω να πέφτω γρήγορα θέσεις..!

    @Deimos ποια ειναι η ομάδα σου;;;και τι Stars και gear?
  • Options
    Merci . Είσαι πολύ διαβασμένος
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    @Level_Padawan η ομαδα που πηγε χαλια ηταν νεα δοκιμη:

    (L) Barriss, 7*, gear 8, την εβαλα αρχηγο για να μεγαλωσει τα health pool των υπολοιπων και να τους healarει αυτοματα καθε γυρο
    Savage, 7*, gear 8
    RG, 5*, gear 8
    Kylo, 7*, gear 8
    Dooku, 7*, gear 8

    Σημερα κατελειξα σε αυτο:
    Dooku (L)
    RG
    Lumi, 7*, gear 8
    Savage
    Kylo

    Εφτασα στο 59 και το παρατησα.

    Εσυ;;
  • loumcgarret
    18 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Εγω εχω
    7* : Lum 73, bar off 73 , darth Sid 73 , j con 73 , datcha 71 όλοι gear 8
    6* : eeth coth 73 , ahsoka 70 , yoda 68 , c pha 72 , as ven 70
    Οι άλλοι ειναι πιο κάτω
    Ο j con και η ahsoka εχουν φτάσει 100 αλλά μαζεύω credits για να τους φούλαρω και να παίξω για το yoda
    Θα ανεβάσω τον 5s τον royal guard και τον dooku
    Έπαιζα πολύ με τους chew Kai geonosian (5* 72 Kai 73 ) αλλα ανεβαίνουν δύσκολα και θα τους αφήσω μάλλον

    Καμία πρόταση ;
  • ProfmyGR
    53 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Ωραίες ομάδες έχετε και οι 2.
    Στην Αρένα τώρα έχω: Dooku(L) 5*, Lumi 7*, Fives 5*, RG 4*, Phasma 7* Ολοι με full gear. Έφτασα ως θέση 19 με αυτην την ομάδα 2 μέρες σερί για πρώτη φορά ever κάτω από 20 θέση ως f2p.
    Σημείωση ότι άρχισαν να με ρίχνουν τις τελευταίες 2 ώρες και τώρα είμαι θέση 33 αλλά άξιζε.

    @loumcgarret στην θέση σου θα δοκίμαζα:
    Phasma(L), Luminara, ahsoka, GS (οπως είναι με 5*), και RG (αν είναι πάνω από 4*).
  • Options
    Ο rg ειναι 3* να βαλω το 5s που ειναι 4 ;
  • Level_Padawan
    225 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Deimos wrote: »
    @Level_Padawan η ομαδα που πηγε χαλια ηταν νεα δοκιμη:

    (L) Barriss, 7*, gear 8, την εβαλα αρχηγο για να μεγαλωσει τα health pool των υπολοιπων και να τους healarει αυτοματα καθε γυρο
    Savage, 7*, gear 8
    RG, 5*, gear 8
    Kylo, 7*, gear 8
    Dooku, 7*, gear 8

    Σημερα κατελειξα σε αυτο:
    Dooku (L)
    RG
    Lumi, 7*, gear 8
    Savage
    Kylo

    Εφτασα στο 59 και το παρατησα.

    Εσυ;;

    Σωστή κίνηση.Γενικα προτείνω ν αφήνεις dooku για leader όταν δεν παίζεις,το evasion που δίνει βοηθάει πολυ και ο άλλος σκέφτεται δίπλα να σ επιλέξει.

    Εγώ τρέχω:
    Qui Gon (l) 7* gear 9
    Yoda 7* gear 9
    Geonisian Soldier 7* gear 9
    Rey 7* gear 8,1 μακριά από 9
    Luminara 7* gear 8,2 μακριά από 9

    Όλοι lvl 74.Σημερα έπεσα στο #2

    Θα αρχίσω τώρα να ανεβάζω τη Daka για ν αντικαταστήσει τη Luminara αλλα έχω πολυ δρόμο ακόμα,μόλις την ξεκλείδωσα.

    @loumcgarret οχι,απλά τον έχω κ τον ξέρω!
    Γενικά η Ashoka είναι πολυ χρήσιμη και απ τους λίγους που ανεβαίνουν με το update.
  • Options
    Ο rg ειναι 3* να βαλω το 5s που ειναι 4 ;

    Όχι βάλε τον RG έστω και 3*αλλά πρώτα καντον με full gear & max level να είσαι πιο καλυμμένος.
    Δεν σε χαλάει να το δοκιμάσεις.
  • Options
    Ηθελα να ρωτησω : έχετε δώσει χρήματα στο παιχνίδι ; Εγω 5 ευρώ στην αρχή μόνο για κρυστάλλους (νομίζω 200 κάθε ημέρα για μια εβδομάδα έδινε )
  • Options
    Όχι ούτε 1 ευρώ/
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    @Level_Padawan με ψαρωσες με ολα τα 9αρια σου :)

    Εγω ο μαλακας δεν εφτιαξα κανενα παραπανω droid caller πριν το patch...
  • Level_Padawan
    225 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Deimos wrote: »

    Πω ρε συ ειναι τεράστιο για να το διαβάσω..!Λεει τπτ καλο;;

    Κανα-δυο έκανα pre craft και μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μονο από λεβελ 78+.Δυστυχως δεν έκανα το furnace για τη Rey κ τώρα περιμενω...

    @loumcgarret Καμία 80αρια ευρώ υπολογίζω να χω δώσει,ολα τα χρησιμοποίησα για refreshes
  • AggelosV82
    52 posts Member
    edited April 2016
    Options
    Κάτι για μάχες με Rancor λέει για δύο χαρακτήρες λέει για τα raids που θα γίνονται αλλά για τα δώρα σε guild events.
    Αντε να δούμε.
  • Options
    Παιδιά δείτε εδώ τα λέει αναλυτικά:
    http://swgoh.gg/raids/the-pit/
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Λοιπόν παίδες, απ'ό,τι λέει η ανακοίνωση, Κυριακή ξεκινάνε τα guilds. Για εμάς πιθανότατα θα είναι Δευτέρα. Εγώ το guild θα το φτιάξω κατευθείαν. Δεν είναι δυνατόν οι Τούρκοι να έχουν guild και εμείς όχι.

    Το όνομα θα είναι Hellenic Empire. Παραπέμπει αφενός στο lore του Star Wars, αλλά αφετέρου (και κυρίως) στη μακροβιότερη αυτοκρατορία που γνώρισε η ιστορία της ανθρωπότητας. Όταν όλη η δύση ζούσε τα λεγόμενα dark ages εμείς ήμασταν μια αυτοκρατορία φωτός και διανόησης.

    Οπότε όσοι θέλετε, ανήκετε δικαιωματικά σε αυτό το guild, θα χαρώ πάρα πολύ να παίζω παρέα με πατριώτες.
  • Options
    Deimos wrote: »

    Πω ρε συ ειναι τεράστιο για να το διαβάσω..!Λεει τπτ καλο;;

    Κανα-δυο έκανα pre craft και μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μονο από λεβελ 78+.Δυστυχως δεν έκανα το furnace για τη Rey κ τώρα περιμενω...

    @loumcgarret Καμία 80αρια ευρώ υπολογίζω να χω δώσει,ολα τα χρησιμοποίησα για refreshes
    Deimos wrote: »
    Λοιπόν παίδες, απ'ό,τι λέει η ανακοίνωση, Κυριακή ξεκινάνε τα guilds. Για εμάς πιθανότατα θα είναι Δευτέρα. Εγώ το guild θα το φτιάξω κατευθείαν. Δεν είναι δυνατόν οι Τούρκοι να έχουν guild και εμείς όχι.

    Το όνομα θα είναι Hellenic Empire. Παραπέμπει αφενός στο lore του Star Wars, αλλά αφετέρου (και κυρίως) στη μακροβιότερη αυτοκρατορία που γνώρισε η ιστορία της ανθρωπότητας. Όταν όλη η δύση ζούσε τα λεγόμενα dark ages εμείς ήμασταν μια αυτοκρατορία φωτός και διανόησης.

    Οπότε όσοι θέλετε, ανήκετε δικαιωματικά σε αυτό το guild, θα χαρώ πάρα πολύ να παίζω παρέα με πατριώτες.

    Χαχα γιατί ρε συ αν είναι πιο οργανωμένοι οι Τούρκοι γιατί να μην έχουν ήδη κάνει?

    Νομίζω πως είμαστε πολύ λίγοι για ελληνικό guild πάντως..
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Μαλλον εχεις δικιο.
  • Options
    Εγω λέω να το κάνεις και αν δεν τραβάει να το αφήσουμε
  • Deimos
    326 posts Member
    Options
    Οσοι θελουν ας το δηλωσουν. Εχω γινει δεκτος σε αλλο guild αλλα αν οι ελληνες πουν ναι, το προτιμαω 100%
  • Options
    Συμμετοχή θα επιτρέπεται μόνο σε ενα guild λες ; Αν ναι τότε δεν εχει νόημα ενα guild με 2-3 άτομα
Sign In or Register to comment.